16.9 C
Kaunas

Paragaukite

Tinginys su riešutais ir abrikosais man pats skaniausias. Žinau, kad šokolado gerbėjai raukysis ir galbūt nušvilps mano kūrybą, bet paragavę greitai atsiprašys. Man jis pats skaniausias, o ir mano maisto kritikai ragaudami džiūgauja.

Studijų laikais tarp paskaitų turėdavau daug laisvo laiko, kurį išnaudodavau slampinėdama po Laisvės alėją. Kartą vaikščiodama radau kavinukę, kurioje buvo labai panašus tinginys.

Jis buvo gamintas be kakavos, ne toks saldus, su riešutais ir daug džiovintų vaisių. Šį karamelinį tinginį pardavinėdavo riekelėmis. Nusipirkdavau ir lėtai suvalgydavau. Po penkių minučių nesitverdama nueidavau nusipirkti dar vieną riekelę ir vėl lėtai, pasigardžiuodama suvalgydavau.

Šita tinginio versija sveikesnė. Vietoj įprasto sviesto dedu sviestmedžio sviestą, nes mano šeimoje yra netoleruojančių laktozės ir kondensuoto pieno dedu per pus mažiau. Džiovinti vaisiai vietoj sausainių tobulas sprendimas. Jeigu po ranka turite įprasto sviesto ar kitokių džiovintų vaisių, jie taip pat puikiai tiks.

Tinginys su riešutais ir abrikosais receptas

Ingredientai

350 g sausainių gaidelis

200 g kondensuoto pieno (galima ir mažiau)

200 g sviesto (naudoju sviestmedžio sviestą „Vegan Block”, jį rasite beveik visose maisto parduotuvėse)

200 g džiovintų abrikosų

100 g graikiškų riešutų
Tinginys su riešutais ir abrikosais

Gaminimo eiga:

Sutrupinkite sausainius. Smulkiai supjaustykite abrikosus. Juos perku Lidle, jie gan minkšti todėl nereikia markinti. Sukapoju graikinius riešutus.

sviestas

Ištirpinu sviestą, suberiu sausainius, supjaustytus abrikosus, riešutus ir gerai viską išmaišau mediniu šaukštu. Supilu pusę skardinės kondensuoto pieno ir dar kartą gerai išmaišau. Paimu medinį bulvių grūstuvą ir viską pergrūdu, kad sausainiai dar labiau sutrupėtų ir į juos susigertų sviestas. Tada dar kart viską išmaišau. Kondensuoto pieno galima dėti ir dar mažiau jeigu norite sveikesnio varianto.

Gautą masę dedu į maistinę plėvelę, suformuoju „pyragą” ir sandariai užlenkusi kraštus padedu nakčiai į šaldytuvą.

Skanaus!

Tinginys su riešutais ir abrikosais

Tinginys su riešutais ir abrikosais

Daugiau desertų:

Žaliavalgiškas tortas su datulių karamele

Tiramisu tortas su pistacijų pasta ir avietėmis

Sūrio tortas su baltuoju šokoladu

Senoviškas šokoladinis tortas

Šokoladinis Kuršėnų vyniotinis

Naujausi receptai

Daugiau receptų