Šis gvakamolės receptas gimė mano galvoje tiesiog improvizuojant. Nemėgstu aštrumo, todėl jos skonis ne visai meksikietiškas. Gali būti, kad šis gvakamolės receptas bus panašus į visus kitus gvakamolės receptus. Tie kas ragavo, suvalgė viską ir prašė dar. Taip Monika?

Monika mano pusseserė. Šio gvakamolės recepto prašė, norėdama pagaminti vaikinui, tikiuosi jis patiks ir Jums.

Papasakosiu apie ingredientus.

Gvakamolės receptas

Avokadai

Apie pagrindinį gvakamolės ingredientą avokadą turbūt žinote visi – tai  riebalų, baltymų ir angliavandenių šaltinis. Jame yra folio rūgšties, vitamino C, B grupės vitaminų bei riebaluose tirpių vitaminų A, E, K. Avokadai taip pat yra omega-3 bei omega-6 riebalų rūgščių šaltiniai, savo sudėtyje turi mineralinių medžiagų: vario, kalio, magnio. Avokadai yra skaidulinių medžiagų bei mononesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis. Gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Avokaduose esančios medžiagos taip pat reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje.

Laimas

Žalioji citrina – laimas, turi vitaminų C, A. Limonoidai esantys žaliojoje citrinoje sunaikina kancerogenus, sukuria šarminę aplinką organizme, išplauna toksinus ir užkertą kelią uždegimui. Gerina virškinimą, užkerta kelią vėžiui, inkstų akmenims. Tai antras pagrindinis gvakamolės ingredientas, be kurio šio patiekalo neįsivaizduoju.

Pomidorai

Moksliniais tyrimais įrodyta – pomidorų maistinė vertė neutralizuoja senėjimą ir degeneracinius procesus tokius kaip: oksidacinis stresas, vėžys, aterosklerozė, odos ir širdies kraujagyslių ligų formavimasis bei laisvųjų radikalų kaupimasis. Antioksidantai yra būtini kovai su laisvaisiais radikalais. O pomidoruose esantis antioksidantų kiekis yra tikrai didelis – 1 kg šviežio produkto yra apie 500 mg įvairių antioksidantų: 160-240 mg vitamino C, 10-200 mg karotenoidų (bendrai), 30-50 mg fenolinių rūgščių, apie 10 mg vitamino E, 20-60 mg flavonoidų, 0,1-0,4 mg folatų, o taip pat ir nedidelis kiekis mineralų: kalio, seleno, cinko ir vario.

Ingredientai

Taigi sudėjus avokadą, laimą ir pomidorus, gauname sveikiausią patiekalą pilną vitaminų ir mineralų. Tai jos didenybė Gvakamolė. Šis gvakamolės receptas visai nesudėtingas, jam pagaminti reikės:

  • 2-3 gerai sunokusių avokadų
  • 1 laimo sulčių
  • 1-2 pomidorų (priklauso nuo dydžio), aš naudoju vyšninius, tuomet jų reikia daugiau
  • žiupsnelio druskos
  • saujos juodųjų alyvuogių be kauliukų
  • lavašo „Oriental” (rasite Maximoje, duonos skyriuje)

Gaminimas:

Lavašus sukarpau nedideliais gabalais ir pakaitinu belgiškoje vaflinėje, kol pasidaro sausi ir traškūs. Avokadus sutrinu šakute, ant viršaus supilu laimo sultis, užberiu druskos, ir dar kartą viską gerai pertrinu kol gaunasi vientisa masė. Šią avokadų – gvakamolės masę galite naudoti gamindami Benedikto kiaušinius, ar tiesiog tepti ant duonelės vietoj sviesto.

Smulkiai supjaustome pomidorus, alyvuoges, sumaišome su jau pagaminta avokadų – gvakamolės mase ir Voila. Pati skaniausia gvakamolė pasaulyje! Ar šis gvakamolės receptas Jums patiko, o gal darėte savaip, pasidalinkite savo įspūdžiais komentaruose.

Valgykite su traškiu lavašu ar kukurūzų traškučiais. Skanaus!