Picos padas ir jo receptas yra tikras lobis tada, kai norite save palepinti. Jis lengvai ir greitai pagaminamas ir labai gardus. Žinoma lengviau paskambinti į piceriją ir užsisakyti į namus, bet mes picą visada gaminame patys. Sveriame, minkome, maišome, kočiojame. Mūsų namai pavirsta į mažą piceriją. Išbandome naujus padažus, sūrius, ir kiekvieną kartą vis naujus ingredientus. Šis picos padas ir jo receptas atkeliavo iš Italijos. Jį lengviausia pagaminti jeigu turite virtuvinį kombainą. Maišydami su tešlos antgaliu ją greitai paruošite, liks tik suformuoti picos padą. Mes šio daikto dar neįsigijome, todėl viską darysime rankomis. Jums prireiks stiprių delnų. Šis picos padas ir receptas skirtas dviems žmonėms. Pagaminsite dvi 27-30 cm picas. Jeigu esate keturių žmonių šeima tiesiog visus ingredientus padauginkite iš dviejų. Jei gaminate tik sau, padalinkite per pusę. Šis picos tešlos receptas Jus nuskraidins tiesiai į Italiją. Jis storas, minkštas ir traškus.

Picos tešlos receptas

Jums reikės:

300 g miltų (mes perkame speltos grūdus iš ekologiško ūkio, vežame į malūną, kur gauname jau paruoštus ekologiškus baltus miltus) + 100 g tešlos minkymui

200 ml šilto vandens (vanduo turi būti 30-35°C)

7 g šviežių mielių arba 5 g sausų

15 ml alyvuogių aliejaus

6 g druskos

3g rudo cukraus

Gaminimas:

 • Į vidutinį dubenį dedame mieles, suberiame cukrų, supilame šiltą vandenį. Šiltas vanduo reikalingas tam, kad aktyvuotųsi mielės. Jeigu vanduo bus per karštas, mielių mikroorganizmai žus, todėl būkite tikri, kad vanduo ne per šaltas ir ne per karštas. Palikite dubenį 6 minutėms, kad ištirptų mielės.
 •  Išmaišykite viską šakute, supilkite alyvuogių aliejų ir dar kartą sumaišykite.
 • Pasiruoškite didesnį dubenį, berkite druską kartu su miltais ir gerai išmaišykite.
 • Į miltus supilkite mielių vandenį ir su šakute maišykite tol, kol gausis tiršta tešla.
 • Ant stalviršio pabarstykite miltų, išimkite tešlą iš dubens. Ji turėtų būti lipni. Minkykite rankomis ir barstykite miltais tol kol tešla taps vientisa ir nebelips prie pirštų.
 • Išminkę tešlą, ją padalinkite į du vienodus kamuoliukus.
 • Nusivalykite stalviršį, pabarstykite miltų ir padėję kamuoliuką spauskite pirštais tol kol  suformuosite apskritimą. Galite panaudoti kočėlą ir kočioti tešlą su juo.
 • Į kepimo skardą įtieskite kepimo popierių, pabarstykite miltais ir picos padą baikite formuoti kepimo skardoje. Kraštelius galite užlenkti jeigu norite storesnio pado.
 • Kai jau picos padas suformuotas skardoje, padėkite jį kur nors šiltai 3 valandoms. Patikėkite manimi, tikrai verta palaukti. Po trijų valandų tešla padvigubėja, pakyla ir toks picos padas būna traškus ir pats skaniausias. Tešlai pakilus dedame į įkaitintą 220°C orkaitę ir kepame 15 min.

Picos įdarui reikės:

Jūsų mėgstamas pomidorų padažas

sūris

karamelizuoti svogūnai (svogūnai, druska, cukrus, juodieji pipirai)

pomidorai

paprika

alyvuogės

garstyčių padažas ( 1 valgomasis šaukštas majonezo ir ½ arbatinio šaukštelio garstyčių)

Gaminimas:

 • Į įkaitusią keptuvę beriame rudąjį cukrų, dedame žiedais supjaustytus svogūnus, pabarstome druska ir juodaisiais pipirais. Pakepiname ir apverčiame. Paliekame kelioms minutėms, kad karamelizuotųsi.
 • Pakilusį picos padą patepame alyvuogių aliejumi. Plonai padengiame pomidorų padažu. Dedame dedame kelis nedidelius šaukštelius garstyčių padažo sumaišyti su majonezu. mėgstamą sūrį, riekelėmis supjaustytus pomidorus, pabarstome smulkiai supjaustytos paprikos, juodųjų alyvuogių. Dedame karamelizuotų svogūnų. Kepame 15 min. 220°C temperatūroje. Skanaus!