Kam dar patinka daržovių kišas ar apskritai kišai? Man tai pyragas, minkštas šlapias, kurį gali visada valgyti su pasigardžiavimu kaip kokį desertą. Savo sugalvotą įdarą užpilame grietinėlės, sūrio ir kiaušinių plakiniu. Reveransas prancūzams, kurie sugalvojo šitą šedevrą. Geriausia dalis yra ta, kad į jį galite dėti ką tik norite. Sudėkite visus mėgstamiausius savo ingredientus ir susikurkite savo kišo receptą. Šiandien gaminau daržovių kišą su brokoliais ir pomidorais. Gavosi tobulai. Galite dėti lašišą, kumpį, šoninę ir visus kitus jums patinkančius ingredientus. Tiesiog tai ką tuo metu turite šaldytuve. Tikrai neprašausite. Daržovių kišas yra puiki idėja vakarienei, pietums ar pusryčiams. Jeigu tingite minkyti tešlą, tiesiog parduotuvėje nusipirkite sluoksniuotos tešlos.

Daržovių kišas receptas

Ingredientai tešlai

320 g kvietinių miltų

200g šalto sviesto

3 tryniai

žiupsnis druskos

jeigu neturite laiko ar tingite gaminti tešlą naudokite 250 g sluoksniuoto tešlos

Ingredientai įdarui

4 kaimiški kiaušiniai

200g grietinėlės

30 g kietojo sūrio

2 svogūnai

2 pomidorai

1/2 brokolio

pipirų

žiupsnis druskos

Gaminimas:

Į didelį indą sumuškite kiaušinius, sudėkite sviestą ir druską. Išmaišykite viską iki vientisos masės. Suberkite miltus ir maišykite tol kol tešla taps vientisa ir nelips prie rankų. Tešlą suformuokite į rutulį, įdėkite į plastikinį maišelį ar maistinę plėvelę ir padėkite į šaldiklį pusvalandžiui.

Į keptuvę įpilkite šlakelį aliejaus, supjaustykite ir sudėkite svogūnus, pakepinkite ant vidutinės kaitros tol kol suminkštės. Sutarkuokite sūrį, išplakite kiaušinius, įdėkite druskos, supilkite grietinėlę, sudėkite tarkuotą sūrį.

Iš šaldiklio išimkite tešlą, iškočiokite apie 6 mm blyną ir išformukite jį kepimo formoje. Padenkite dugną ir šonus. Šakute subadykite tešlą, kad kepant padas nepradėtų kilti. Suformavę tešlą kepimo formoje padėkite į kamerą dar valandai.

Išėmę kepimo formą su tešla po valandos iš kameros įdėkite į 180°C laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 10 minučių. Apkepusią tešlą ištraukite iš orkaitės, sudėkite keptus svogūnus, nuplautus ir supjaustytus brokolius, pomidorus. Ant pomidorų ir brokolių užpilkite grietinėlės ir kiaušinių su sūriu plakinį. Dėkite daržovių kišą atgal į orkaitę ir kepkite apie 45 minutes 180°C temperatūroje. Atvėsusį išimkite iš formos. Daržovių kišas gali būti patiekiamas pusryčiams, pietums ar vakarienei. Skanaus!

Patarimai

Kišą galite gaminti su lašiša, špinatais, pievagrybiais, cukinija, šonine ar riebiu kumpiu ar kitais savo mėgstamais ingredientais. Nebijokite eksperimentuoti.

Tešlos laikymas. Sviestinę tešlą galite pasiruošti iš anksto. Suvyniokite į maistinę plėvelę ar plastikinį maišelį ir laikyti šaldytuve 2-3 dienas. Jeigu norite, tešlą galite užšaldyti ir šaldymo kameroje laikyti iki 3 mėnesių. Prireikus, šaldytą tešlą nakčiai perdėkite į šaldytuvą. Ryte jai atitirpus galėsite iškočioti.

Iškeptas daržovių kišas šaldytuve, laikomas sandarioje dėžutėje gali stovėti apie 3 dienas.